POLSKI TYTUŁ: “Więź. Dlaczego rodzice powinni znaczyć więcej od kolegów.”

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców? Książka Więź ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje rozwiązania mające przywrócić intuicyjnej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo, ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swoich dzieci.

Koncepcje, zasady i praktyczne porady zawarte w książce pomogą rodzicom w zapewnieniu dzieciom tego, co przewidziała natura: prawdziwej bliskości, bezpieczeństwa i ciepła oraz możliwość przekazania wartości często nieobecnych w relacjach z rówieśnikami.

W najnowszej wersji książki w szczególny sposób autorzy przyglądają się bezprecedensowym wyzwaniom rodzicielskim, związanym z życiem w erze technologii cyfrowych oraz mediów społecznościowych. Pomagając rodzicom rozbudzić w sobie ich naturalne, wrodzone instynkty Neufeld i Mate przywracają ich tym samym do roli, która była im naturalnie przypisana: źródła prawdziwej bliskości, bezpieczeństwa i ciepła dla dzieci.

 

 

Dr Gordon Neufeld

Więcej informacji o dr Gordonie Neufeldzie tutaj

 

Dr Gabor Mate

Dr Gabor Mate to kanadyjski lekarz, mówca i autor („Hold On To Your Kids”,  „In the Realm of Hungry Ghosts”, „Ciało a stres”), mający na swoim koncie publikacje w przekładach na dwadzieścia języków. Jego zainteresowania obejmują zagadnienia rozwojowe dzieciństwa, zdrowie ciała i umysłu umysłu oraz rodzicielstwo. Specjalizuje się w badaniu i leczeniu uzależnień, a także jest powszechnie uznawany za jego unikalne spojrzenie na zespół deficytu uwagi. Popularny mówca i lider seminariów z obszaru powyższej tematyki, stały felietonista Vancouver Sun i The Globe and Mail. Otrzymał nagrodę Outstanding Alumnus Award z Simon Fraser University oraz Honorary Degree (Laws) z University of Northern British Columbia. Został także mianowany profesorem Kryminologii na Simon Fraser University. drgabormate.com